Witamy a stronie firmy Mors Smitt


Witamy a stronie firmy Mors Smitt

Mors Smitt to firma z ponad 100-letnim doświadczeniem w dziedzinie produkcji urządzeń elektrotechnicznych, światowy lider w dziedzinie przekaźników kolejowych, producent komponentów elektrycznych do najbardziej wymagających zastosowań przemysłowych, należąca do Grupy Wabtec.

Wartości firmy Mors Smitt (koncentracja na kliencie, ciągłe doskonalenie, praca zespołowa, innowacyjność i bezpieczeństwo) czynią nas idealnym partnerem dla każdego klienta. Mors Smitt jest częścią grupy Wabtec, która jest grupą firm skupiającą się na dostawach urządzeń m. in do aplikacji kolejowych.

Firma Mors Smitt współpracuje z największymi producentami pojazdów szynowych, między innymi: Bombardier, Alstom, Koncar, Stadler, PESA.

 


 

relays-fu-image-199-w150-h0.jpg  

Przekaźnik

Firma Mors Smitt ma najszerszą na świecie ofertę przekaźników przeznaczonych do stosowania w aplikacjach kolejowych. Mors Smitt jest specjalistą w dziedzinie produkcji przekaźników wykorzystywanych w pojazdach szynowych i infrastrukturze kolejowej.

 


 

miniature-circuit-breakers-fu-image-602-w150-h0.jpg  

Wyłaczniki nadprądowe

Firma Mors Smitt oferuje szeroką gamę wyłączników nadpradowych, przeznaczonych do ochrony obwodów elektrycznych w aplikacjach kolejowych. Wyłączniki wykorzystują technologię hydrauliczno-magnetyczną. Człon hydrauliczny odpowiada za kompensację wpływu zmiany temperatury na charakterystykę przetwarzania. Takie rozwiązanie pozwala na wyeliminowanie wpływu temperatury na czas zadziałania wyłącznika.

 


 

protection-relays-fu-image-601-w150-h0.jpg  

Przekaźniki nadzorcze

Przekaźniki nadzorcze: prądowe i napięciowe zapewniają ochronę urządzeń trakcyjnych i infrastruktury kolejowej. Przekaźniki nadzorcze mogą być wykorzystywane np. jako zabezpieczenie nadnapięciowe linii zasilającej, zabezpieczenie przed zwarciem i przeciążeniem, zabezpieczenie do wykrywania zwarć doziemnych w układach napędowych lub w podstacjach zasilających.

 


 

hall-effect-sensors-fu-image-600-w150-h0.jpg  

Przetworniki pomiarowe wykorzystujące efekt Halla

Przetworniki pomiarowe wykorzystujące efekt Halla z zamkniętą pętlą sprzężenia zwrotnego zapewniają wysoką dokładność pomiaru prądu i napięcia, w pojazdach szynowych, urządzeniach trakcyjnych i podstacjach zasilających. Wykorzystanie do pomiaru czujnika Halla zapewnia maksymalną ochronę w aplikacjach kolejowych.

 


 

energy-and-traction-control-fu-image-547-w150-h0.jpg  

System pomiaru i kontroli zużycia energii elektrycznej

Firma Mors Smitt dostarcza innowacyjną technologię czujników do precyzyjnego pomiaru napięcia i prądu elektrycznego w pojazdach szynowych. System MSAV wyposażony jest w funkcję wykrywania i rozróżniania napięcia zasilania. System może być w łatwy sposób zitegrowany z pokładowym system zarządzania pojazdem szynowym.


 


 

engineered-solutions-fu-image-543-w150-h0.jpg  

Rozwiązania projektowo-inżynierskie

Dział projektowania firmy Mors Smitt jest w stanie dostarczyć projekt rozwiązań technicznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta, zapewniając konkurencyjną cenę i terminowość wykonania powierzonych prac. Inżynierowie z firmy Mors Smitt specjalizują się przygotowywaniu projektów rozwiązań technicznych przy modernizacjach pojazdów szynowych.


 


 

panel-indicators-fu-image-599-w150-h0.jpg  

Wskaźniki panelowe

Firma Mors Smitt produkuje szeroką gamę wskaźników panelowych, które wykorzystują niezawodną i ekonomiczną technologię z ruchomą cewką. Montowane są zwykle na panelu i pozwalają na odczyt takich kluczowych wartości jak: prędkość, napięcie, prąd, ciśnienie itp.

 


 

retrofit-replacement-solutions-fu-image-610-w150-h0.jpg  

Modernizacja i części zamienne

Wydłużenie średniej długości użytkowania urządzeń kolejowych wiąże się z koniecznością ich modernizacji lub wymiany komponentów wycofanych z produkcji. Wielu klientów docenia dużą wiedzę i wieloletnie doświadczenie firmy Mors Smitt w tej dziedzinie.


 


 

onboard-systems-fu-image-2693-w150-h0.jpg  

Systemy pokładowe

Firma Mors Smitt oferuje szeroką gamę systemów pokładowych do stosowania w aplikacjach kolejowych.Przykładowe systemy: Inteligentne Zabezpieczenie Nadprądowe (ICP), Inteligentne Panele Przekaźnikowe, System Ochrony i Ostrzegania Pociągu (TPWS) oraz Zaawansowany System Ostrzegania (AWS).

 


 

vapor-relays-contactors-fu-image-2516-w150-h0.jpg  

Przekaźnki i styczniki

Przekaźniki gazowe i styczniki są projektowane i testowane pod kątem niezawodnego przełączania w obwodach prądu stałego i wydłużenia czasu pracy w trudnych warunkach eksploatacyjnych, np. w pojazdach szynowych.

 


 

signalling-relays-fu-image-604-w150-h0.jpg  

Przekaźniki sygnalizacyjne

Firma Mors Smitt jest autorytetem w dziedzinie produkcji przekaźników sygnalizacyjnych. Posiada bardzo szeroką wiedzę na temat różnych standarów przekaźników wykorzystywanych do sterowania ruchem kolejowym na całym świecie.


 


 

safety-critical-relays-fu-image-608-w150-h0.jpg  

Przekaźniki bezpieczeństwa

Wzrasta zainteresowanie wykorzystaniem przekaźników bezpieczeństwa w aplikacjach kolejowych (np. sygnalizacja przytorowa) z uwagi na ich wydajność, niezawodność i ekonomiczność. Przekaźniki bezpieczeństwa mogą być wykorzytane np. w obwodach elektrycznego napędu rozjazdu lub sterowania rogatkami.

 


 

agastat.png  

Brytyjskie przekaźniki kolejowe

Firma Mors Smitt produkuje pełną gamę przekaźników dla British Rail, w tym przekaźniki: z cewkami AC lub DC, ze złoconymi stykami, bezpieczeństwa, przekaźniki chwilowe, czasowe i migacze.

 


 

po3000-type-relays-fu-image-2406-w150-h0.jpg  

Przekaźniki typu PO3000

 Firma Mors Smitt produkuje pełną gamę przekaźników PO3000, w tym wersję przekaźnika kluczowego, przekaźniki nadzorcze i przekaźniki telekomunikacyjne stosowane w wielu gałęziach przemysłu, w tym w aplikacjach kolejowych i energetycznych.